Dua Lipa Mind Map
 
 
 
 

Dua Lipa - Mind Map

2 years ago by: Ardel
 
 
 • DUA LIPA
  • Dua Lipa lindi më 22 gusht 1995, është një këngëtare, tekstshkruese dhe modele shqiptare që jeton në Angli.
  • Familja:
   • Babai: Dukagjin Lipa
   • Nëna: Anesa Lipa
   • Motra: Rina Lipa
   • Vellai: Gjin Lipa
  • Dua Lipa tashme nje nder kengetaret me te pelqyera dhe me te famshme boterore ka fituar edhe shume cmime nderkombetare..
  • Kenget:
   • New Rules
   • One Kiss
   • IDGAF
   • Be the One
   • Electricity
   • Kiss and Makeup
   • No Lie
   • Blow Your Mind
   • Last Dance
   • Hotter than Hell
   • edhe shume kenge te tjera.....
  • Kariera e saj filloi ne moshen 14 vjecare duke publikuar cover kenge nga artiste te tjere ne YouTube. Ne vitin 2015 nenshkroi Warner Music Group dhe nxori kengen e saj te pare "NEW LOVE" duke shkruar dhe publikuar me pas kenge te tjera te suksesshme. Me 2 qershor 2017 Dua publikoi albumin e saj ku midis kengeve te shumta "New Rules" theu rekord numer 1 ne Britani dhe ne vendin e 8 ne SHBA. New Rules u be hit boteror me 1.5 bilion shikime ne YouTube.
Report abuse
More Maps by This User