ERGONOMIA(1) Mind Map
 
 
 
 

ERGONOMIA(1) - Mind Map

2 years ago by: Lea
 
 
 • ERGONOMIA
  • Syte
   • Mbajeni monitorin ne nje nivel me syte
  • Mausi
   • Mbani kycin dhe parakrahun ne nje pozicion te natyrshem dhe te rehatshem
  • Karrigia
   • Sigurohuni qe gjunjte te jene paralel me dyshemene dhe ne nje nivel me ijet
  • Kembet
   • Mbajini kembet ne nje rrafsh me dyshemene ose ne mbeshtetese kembesh
  • Kyci
   • Beni nje pushim te kyceve per te reduktuar lodhjen ne trup here pas here
  • Shpina
   • Mbeshteteni fundshpinen tuaj ne karrige nderkohe qe jeni ulur drejt
  • Krahet
   • Mbani krahet dhe brrylat afer trupit tuaji ne nje kend 90 grade
  • Pozicioni
   • Pozicionohuni perballe monitorit
Report abuse
More Maps by This User