K-POP3 Mind Map
 
 
 
 

K-POP3 - Mind Map

1 years ago by: Ola
 
 
KPOP
 • K-POP
  • 4 kompanitë
   • Big Hit Ent.
    • Bang Sihyuk 2005
   • YG Ent.
    • Yang Hyunsuk 1996
   • JYP Ent.
    • Jinyoung Park 1997
   • SM Ent.
    • Lee Sooman 1995
  • KOREAN-POP
   • Seo Taiji(krijuesi)
    • U formua në vitet 90' në Korenë e Jugut. Nga emërtimi Gayo u bë në K-POP
  • 5 Grupet më të famshme
   • BTS
    • Që në vitin 2013 deri tani, ky është grupi më i famshëm botëror që përmban 7 veta. Big Hit Ent.
   • BLACKPINK
    • Grupi me i famshëm botëror i përbërë nga 4 vajza dhe u krijua në vitin 2016. Rekordet e shumta që thuen vetëm me 13 këngë. YG Ent.
   • TWICE
    • 9 vajza që u bën shumë të famshme vetë për 4 vite. Ky grup u formua përmes një emisioni për talentet. JYP Ent.
   • EXO
    • U formua në vitin 2012 me 12 djem por tani janë vetëm 8. Grupi më i mirë për vokalet. SM Ent.
   • NCT
    • Ndryshe nga EXO u formua në 2016 me 7 veta dhe tani janë 21. Të dalluar për kërcimet e tyre dhe muzikën e shumëllojshme. SM Ent.
  • 3 Artistët Solo më të famshëm
   • SUNMI
    • Lee Sunmi ka qenë në grupin Wonder Girls që në vitin 2007 por u nda nga ai grup në 2010 pë të vazhduar universitetin. Tani ajo është e famshme si artiste më vete.
   • Heize
    • Jang Dahye ose Heize filloi karrierën e saj në 2014 dhe mori famë nga zëri i saj dhe talentet e saj të shumta.
   • G-DRAGON
    • Kwon Jiyoung është në grupin BigBang që nga viti 2006 por më pas vazhdoi karrierën e tij Solo.
Report abuse
More Maps by This User