Parimet ergonomike - Mind Map

Parimet ergonomike Mind Map
 
 
 
 

Parimet ergonomike - Mind Map

1 years ago by: Marinela Dimo
 
 
 • Parimet ergonomike
  • Pozicioni
   • Pozicionohuni perballe monitorit.
    • Idea
    • Idea
    • Mbajini kembet ne nje rrafshe me dyshemen ose ne mbeshtetese kembesh.
  • Krahet
   • Mbani krahe dhe brrylat afer trupit me kend 90 grade.
    • Idea
    • Idea
  • Shpina
   • Mbeshtetni fundshpinen tuaj ne karrige nderkohe qe jeni ulur drejt.
  • Kyci
   • Beni nje pushim te kyceve per te reduktuar lodhjen ne trup here pas here.
  • Kembet
   • Mbajini kembet ne nje rrafsh me dyshemene ose ne nje mbeshtetse kembesh.
  • Karrigia
   • Sigurohuni qe gjunjte te jene paralel me dyshemen dhe ne nje nivel me ijet.
  • Mausi
   • Mbani kycin dhe parakrahun ne nje pozicion te natyrshem dhe te rehatshem.
  • Syte
   • Mbajeni monitorin ne nje nivelme syte.
Report abuse
More Maps by This User