PERANDORIA BIZANTINE - Mind Map

PERANDORIA BIZANTINE Mind Map
 
 
 
 

PERANDORIA BIZANTINE - Mind Map

2 years ago by: aqua
 
 
 • PERANDORIA BIZANTINE
  • U KRIJUA NE VITIN 395
   • SHTRIHEJ NE TRI KONTINENTE
   • PERFSHIHESHIN : BALLKANI, SIRIA, PALESTINA , EGJIPTI , AFRIKA VERIORE , ITALIA VERIORE DHE SPANJA JUGORE.
  • QEVERISJA
   • MONARKI E CENTRALIZUAR
   • NE KRYE TE QEVERISE
    • PERANDORI
    • SENATI
    • KESHILLI
  • ZHVILLIMI EKONOMIK
   • TREGTI E ZHVILLUAR
   • FORMIMI I KORPRATAVE
   • POZITA E FAVORSHME GJEOGRAFIKE
  • KULTURA DHE ARSIMI
   • E PASUR DHE E SHUMELLOJSHME
   • BIBLIOTEKA TE SHUMTA
   • ME DIJETARET ME TE AFTE TE KOHES
   • GJUHET
    • LATINE
    • GREKE
   • FAKULTETE
    • FILOZOFI
    • JURISPRUDENCE
   • MONUMENTE
    • SHEN SOFIA
    • HIPODROMI
  • KODI I JUSTINIANIT
   • BAZOHEJ TE E DREJTA ROMAKE
   • THOSHTE:'NJE FAMILJE , NJE PERANDORI , NJE E DREJTE , NJE PRONE
   • Idea
  • RENIA E PERANDORISE
   • DOBESIMI I SAJ NISI QE NE VITIN 1261
   • NE VITIN 1453 U SULMUA DHE RA NGA SULMET TURKE
Report abuse
More Maps by This User