Shqiptaret me te famshem ne bote - Mind Map

Shqiptaret me te famshem ne bote Mind Map
 
 
 
 

Shqiptaret me te famshem ne bote - Mind Map

3 years ago by: Emelina
 
 
 • Shqiparet me te famshem ne bote
  • Nene Tereza
   • Jo vetëm që është shqiptarja më e famshme, por është edhe shqiptarja me të cilën Shqipëria krenohet.
   • Jeta e hershme
  • 2. Robert De Niro, aktor
   • Natën e parafundit të festivalit të 61-të italian të këngës, Sanremo, i ftuari special, Robert de Niro, e pohoi me gojën e tij në Rai 1, se origjinën e ka të përzierë mes Siçilisë dhe Shqipëri.
   • Jeta e hershme
  • 4. Inva Mula – soprano
   • Sopranoja me famë ndërkombëtare, e cila përfaqëson denjësisht vendin tonë në skenat botërore.
   • Shfaqjet
  • Ismail Kadare
   • Shkrimtari me famë tashmë botërore dhe fitues i çmimit “Man Booker Prize”
   • Jeta e hershme
Report abuse
More Maps by This User